Відповіді на питання

22 експерта з досвідом роботи від 4 до 17 років готові відповісти на ваші запитання.
  • Чи може під вініром виникнути карієс?

    Щоб не утворилося вторинного карієсу під вініром, лікар має правильно зафіксувати вінір на спеціальний цемент. Товщина цементу не повинна перевищувати 80 мк, а сама фіксація має бути виконана по протоколу виробника.

    Другий важливий фактор — це гігієна ротової порожнини. В роті завжди волого, тому цемент, на який фіксується вінір, постійно покривається шаром мікроорганізмів, які так і бажають закріпитися в ньому. Але, підтримуючи якісну гігієну, рекомендовану нашим спеціалістом, ви будете щоразу змивати мікроорганізми, не даючи їм жодної можливості зруйнувати цемент і викликати карієс.

  • Що буде, якщо зуб з вініром заболить?

    Якщо так станеться, що зуб під вініром почне боліти, потрібно звернутися до нашої клініки. Лікар визначить причину і надасть допомогу — ваша проблема буде вирішена.

  • Чи є встановлення вінірів болісним процесом?

    При встановленні вінірів лікар використовує місцеву анестезію, тому пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту. Часто вініри встановлюють під седацією: пацієнт засинає, а прокинувшись вже має нову білосніжну усмішку.

  • Як довго триває встановлення вінірів?

    Більшу частину часу займає діагностика та підготовка перед встановленням вінірів з урахуванням особливостей пацієнта. Як правило, підготовка займаєвізити:

    Перший візит — консультація, на якій лікар збирає всю необхідну інформацію та побажання пацієнта, знімає відбитки та сканує щелепи 3D-сканером, щоб на наступний візит презентувати пацієнту попередній проєкт вінірів у цифровому форматі та на фізичній моделі.
    Другий візит — демонстрація та узгодження з пацієнтом майбутніх вінірів, часто з корекціями.
    Третій візит — підготовка зубів та зняття відбитків з щелеп, сканування зубів 3D-сканером, виготовлення та фіксація тимчасових вінірів.
    Четвертий візит — примірка та фіксація вінірів, яка відбувається за допомогою найсучасніших технологій. Час виконання роботи залежить від кількості вінірів. Зазвичай, один вінір встановлюється 20–30 хв.

  • Який термін придатності вінірів?

    Вініри можуть слугувати від 7 до 20 років. На їх довговічність впливає, в першу чергу, правильно складений та виконаний план лікування. Лікар має провести необхідні діагностичні маніпуляції та дотриматися всіх технічних етапів підготовки зубів.

    Від пацієнта залежить все інше, а саме: дотримання гігієни ротової порожнини та профогляди у лікаря хоча б раз на рік. Це дозволить подовжити термін вінірів та, на потрібних етапах, завадити виникненню проблем у майбутньому.

  • Чи потрібно під вінір прибирати нерв в зубі та пломбувати канали?

    В деяких випадках для виготовлення вініру лікарю навіть не доводиться препарувати зуби — достатньо просто відполірувати гострі краї. У 95 % випадків, під вініром залишається живий зуб. На вже депульповані зуби (без нервів та запломбованими каналами) вініри встановлюються так само, як і на живі зуби з нервами.

  • Чи змінюється з часом колір вінірів?

    Вініри виготовляють, переважно, зі склокераміки. У відполірованому вигляді під час їжі до них не чіпляються жодні бактерії, які накопичують у собі барвники. Якщо бактерії все ж таки знаходяться на вінірі, вони швидко та легко змиваються під час гігієнічних процедур. Саме тому вініри не змінюють колір, на відміну від композитної реставрації або природної емалі зубів

    Але це не означає, що їх не потрібно чистити. Гігієну вінірів потрібно підтримувати так само, як і звичайних зубів.

  • Що таке зубні імпланти?

    Зубні імпланти – це хірургічний метод заміни втрачених зубів штучними корінцями, які встановлюються в кістку щелепи.

  • Як доглядати за знімними протезами?

    Догляд включає щоденне чищення протезів, збереження їх в спеціальних розчинах під час ночі, та регулярні візити до стоматолога для корекції та підтримки оптимальної роботи протезів.

  • Якими є обмеження в використанні знімних протезів?

    Обмеження включають можливу нестабільність при їжі та мовленні на перших парах, а також потребу у видаленні та очищенні протезів.

  • Які переваги знімних протезів щелепи?

    Знімні протези дозволяють легко вилучати та чистити, а також замінювати. Вони можуть використовуватися при втраті багатьох або всіх зубів, і є менш вартісними порівняно з іншими методами відновлення.

  • Які типи знімних протезів щелепи доступні?

    Тут є кілька типів знімних протезів, таких як часткові протези, повні протези та бюгельні протези. Вибір залежить від кількості втрачених зубів і потреб пацієнта.

  • Як довго триває процес виготовлення та встановлення бюгельних протезів?

    Час виготовлення та встановлення бюгельних протезів може варіюватися залежно від індивідуальних обставин. Зазвичай це вимагає декількох візитів до стоматолога та може зайняти приблизно 14 днів.

  • Як довго будуть служити бюгельні протези?

    Правильно обслуговувані та доглянуті бюгельні протези можуть служити декілька років (від 5 до 7), але вони можуть вимагати регулярних корекцій та обслуговування.

  • Чи потрібно видаляти здорові зуби для встановлення бюгельних протезів?

    Ні, бюгельні протези можуть бути прикріплені до існуючих здорових зубів або імплантатів без їх видалення.

  • Які основні переваги бюгельних протезів в порівнянні з іншими типами зубних протезів?

    Бюгельні протези відрізняються стабільністю, міцністю, здатністю зберігати здорові зуби і призначені для відновлення втрачених зубів та зручного їх використання.

  • У яких випадках рекомендуються нейлонові протези?

    Нейлоновий протез є кращим рішенням для цілого ряду випадків:

    • Невеликі вади зубів.
    • Захворювання суглоба нижньої щелепи.
    • Алергія на різні види металів.
    • Небезпечні професії пацієнтів чи активні заняття спортом.
    • Наявність пародонтиту.

    Крім того, гнучкі нейлонові протези рекомендують за наявності непереборних протипоказань до імплантації, а також як тимчасовий захід, якщо незнімний протез неможливо встановити прямо зараз.

    Зубні протези цього типу активно використовуються в дитячій стоматології. Вони дозволяють зберегти рівний зубний ряд, якщо зуб або зуби втрачені через травми, розвиток карієсу та з інших причин.

  • Скільки прослужить нейлоновий протез?

    Час служби нейлонових протезів – від 2 до 5 років та довше. У середньому тривалість носіння становить 4 роки.

  • Чому нейлон краще за акрил?

    Акрил є жорстким пластиком, а нейлон — матеріал гнучкий і еластичний. У роті під впливом тепла він додатково розм’якшується. Це дає одразу кілька переваг. До нейлону легше звикнути, він не дряпає слизові оболонки ясен, а при сильних навантаженнях гнеться, не ламаючись. Також нейлон завдяки своїй напівпрозорості виглядає естетичнішим.

  • Такі протези повністю виготовлені з нейлону?

    Ні, нейлоновий у них лише базис, на якому закріплені коронки. Самі коронки виготовляють із матеріалів, схожих за властивостями на тканини природних зубів. На основі відбитка створюють форму, в яку заглиблюють комплект коронок, потім заповнюють розплавленим нейлоном.

  • Чи може акрил викликати алергію?

    Так, акрилові протези підходять не всім. Цей матеріал здатний викликати алергічну реакцію.

  • Чи потрібно робити ремонт акрилових зубних протезів?

    Оскільки акрилова пластмаса для зубних протезів досить жорстка і майже позбавлена гнучкості, вироби слід берегти від надмірних жувальних навантажень. Потрібно відмовитися від твердих продуктів, наприклад горіхів, інакше можна пошкодити протез. Тріскається найчастіше базис, і полагодити його вже неможливо, оскільки спочатку він відливається як цільна конструкція. Якщо ж стався шпиль штучної коронки (зокрема, керамічної), її чинять за допомогою композитних матеріалів.

  • Які є види акрилових зубних протезів?

    Існує 2 види акрилових протезів. Часткові протези виконують роль тимчасової конструкції до встановлення імплантів. Або застосовуються у випадках, якщо бюджет пацієнта обмежений. Повні використовуються, коли потрібно відновити весь зубний ряд на верхній чи нижній щелепі.

  • Чим чистити акриловий протез?

    Очищати протез можна зубною щіткою та пастою без відбілюючого ефекту та абразивних частинок. Однак це не можна робити занадто жорсткою щіткою, оскільки вона може залишити на поверхні виробу подряпини. Для дезінфекції можна використовувати розчин хлоргексидину, мірамістину або спеціальні таблетки, що продаються в аптеці.

  • Під яким видом знеболювання проводиться лікування карієсу?

    При контактних методах лікування використовують інфільтраційну анестезію.

  • Який реабілітаційний період після видалення зуба?

    У перші 3-4 години після видалення зуба рекомендується виключити прийом їжі та гарячих напоїв. Рекомендується утриматися від чищення зубів. Обмежити фізичну активність протягом 3-4 діб з проведення операції.

  • У яких випадках пацієнт може розраховувати лікування зубів під наркозом?

    Лікування зубів під наркозом може бути рекомендовано за необхідності великого стоматологічного втручання (видалення, лікування, імплантація зубів).

  • Що робити при виникненні гострого зубного болю?

    Відразу прополощіть рота чистою водою або ополіскувачем, бажано з антибактеріальною дією. Можна використовувати розчин кухонної солі з йодом – 1 чайна ложка солі на 1 склянку води, додати 3-5 крапель йоду. Прийміть знеболювальне, яке використовуєте при головному болі та вирушайте до стоматолога.

  • Скільки служать коронки E-max?

    Ортопедичні конструкції з нього служать до 15 років – це один із найвищих показників у стоматології.

  • Наскільки сильно обточують зуб під час встановлення вініру E-Max?

    Вініри E-Max виготовлені з найкращого реставраційного матеріалу. Протези зі склокераміки мають підвищену міцність, але при цьому вони дуже тонкі. У вінірах відсутні мікропори та напруга матеріалу, завдяки чому накладки виходять дуже тонкими. Чим тонше протез, тим менше зуби підлягають обточуванню, а сама реставраційна робота виглядає натурально і дуже красиво. Конструкція довговічна та зберігає колір та ступінь прозорості на довгі роки.

  • Як доглядати за коронками?

    Догляд за поодинокими реставраціями простий: достатньо чистити зуби двічі на день, очищати міжзубні проміжки зубною ниткою, полоскати рот після кожного їди або перекушування.

    Міст з цирконієвою коронкою вимагає особливого догляду: крім перерахованих вище дій, необхідно щодня використовувати іригатор для видалення залишків їжі з важкодоступних місць.

    Головне правило – проводити професійну гігієну ротової порожнини раз на шість місяців!

  • Що краще для жувального зуба: діоксид цирконію чи кераміка E-max?

    Бічні зуби несуть майже все жувальне навантаження, тому їм потрібний міцний матеріал для коронок. Безумовно, жувальний зуб краще відновлювати коронкою із діоксиду цирконію.

  • Який спосіб протезування кращий?

    Вибір способу протезування зубів залежить від конкретного клінічного випадку та фінансових можливостей. Тому визначити, який вид протезування вам краще, зможе лише кваліфікований лікар-стоматолог.
    Новітнє протезування, яке вирішило проблеми ваших знайомих і родичів, може не підійти особисто вам, тому покладатися навіть на втішні відгуки сліпо не варто, принаймні, без ґрунтовної консультації в ортопеда та імплантолога.

  • Чому болить зуб після лікування карієсу?

    Невеликий тупий біль у зубі так само може бути цілком нормальним.
    У деяких пацієнтів це індивідуальна реакція зуба на втручання лікаря (механічну обробку зуба борами, медикаментозну обробку антисептиками, «засвічування» пломби галогеновою лампою тощо).
    Такі болючі відчуття не повинні зберігатися довше 7-14 днів.

  • Як лікується поверхневий карієс?

    Лікування поверхневого карієсу складається з виконання стоматологом низки етапів:
    Зняття нальоту із зуба;
    Препарування (свердління) ураженої карієсом емалі;
    Ізоляція зуба від слини;
    Протруювання емалі кислотою;
    Нанесення адгезиву;
    Пломбування дефекту;
    Шліфування та полірування пломби.

  • Які причини зміни кольору зубів?

    Від природи у людини свій колір зубів, і він не завжди білий. Багато стоматологічних захворювань передаються у спадок.

    На другому місці зміна кольору виникає при вживанні в їжу продуктів харчування, які мають сильні барвники.

    На третьому місці вроджені порушення розвитку тканин зуба або порушення, пов’язані з формуванням тканин із зачатка зуба при впливі зовнішніх факторів.

  • Чи можна ставити безметалеву кераміку на жувальні зуби?

    Так, можна ставити. Виготовлення безметалевої керамічної коронки (цирконій) Ці коронки виготовляються з діоксиду цирконію (ZrO2) – це речовина, що складається з елементів цирконію (мінерал солей крем’яної кислоти), частково стабілізованого ітрієм та збагаченого алюмінієм. Таке поєднання компонентів надає матеріалу додаткові характеристики, такі як міцність на вигин і жорсткість.

    Тішина Ольга Сергіївна
    Тішина Ольга Сергіївна Хірург-ортопед
  • Чи можна зняти коронки, щоб їх трохи подовжити?

    Якщо вони постійному цементі, то знімаючи їх можна зіпсувати.

    Буров Андрій Сергійович
    Буров Андрій Сергійович Головний лікар, Хірург-ортопед
  • Чи можна зняти зубну коронку та почистити?

    Ви можете записатися до наших спеціалістів на безкоштовну консультацію по телефону, вказаному на нашому сайті, оскільки необхідно зробити знімки зубів та оцінити їх стан під коронками. Слід зазначити, що від металокераміки синіють ясна і темніє зуб з часом. Тому і ставлять зараз безметалеву кераміку чи цирконієві коронки.

    Тішина Ольга Сергіївна
    Тішина Ольга Сергіївна Хірург-ортопед
  • На зубах під керамічними коронками з’явився гній, що робити?

    Добридень! Вам необхідно терміново провести огляд лікаря-стоматолога. Без з’ясування причин неможливо дати пораду.

    Лебедєв Олексій Олександрович
    Лебедєв Олексій Олександрович Стоматолог-ортопед
  • Чи можна поставити коронки на зуби із флюорозом?

    Якщо передніх зубах флюороз і тканини зубів інтактні, можна зробити керамічні вініри чи коронки. Що саме у Вашому випадку краще скаже лікар на безкоштовній консультації. Також Вам розрахують повну вартість лікування. Попередньо ціни можете переглянути на нашому сайті.

    Буров Андрій Сергійович
    Буров Андрій Сергійович Головний лікар, Хірург-ортопед
  • Чи можна зняти коронку з діоксиду цирконію і замінити на іншу?

    Можливо. Вам необхідно звернутися на консультацію до лікаря-ортопеда.

  • Скільки коштує цирконієва зубна коронка?

    Щоб зорієнтувати вас за вартістю даного зуба, потрібно буде прийти на безкоштовну консультацію. Запишіться у зручний для вас час!

  • Відколовся шматок цирконієвої коронки, робила у вас що робити?

    Добридень. Вам необхідно звернутися до клініки для запису до свого ортопеда. Після огляду можна буде точно вирішити, який обсяг робіт необхідно переробити і через що відбувся скола коронки, і відповідно зорієнтуватися за часом роботи. Якщо робота була за гарантією, то жодних доплат за переробку коронки не буде.

  • Як виготовляються коронки з цирконію?

    Після обстеження та лікування каналів (якщо це необхідно) лікар вирішує питання відновлення зуба культовою вкладкою і, якщо необхідно, виготовляє та фіксує її у каналах зуба. Після цього знімаються зліпки під коронку. Зліпок передають у лабораторію, де на фрезерному верстаті випилюють ковпачок майбутньої коронки з діоксиду цирконію. Після його приміряння на нього наносять керамічну масу потрібного відтінку.

    Буров Андрій Сергійович
    Буров Андрій Сергійович Головний лікар, Хірург-ортопед
  • Які препарати необхідно приймати після видалення зуба?

    Як відбувається протокол медикаментозної підтримки для кращого загоєння місця видаленого зуба.
    1. Призначаються антибіотики Аугментин  875 (або інший антибіотик амоксіциклінового ряду-за призначенням лікаря) по 1 таб. два рази на день мінімум впродовж 7 днів. Першу таблетку пацієнт має прийняти ввечері перед операцією. Завжди препарати цього типу потрібно приймати на початку прийому їжі.

    2. НПВС, наприклад, в вигляді Німесілу по 1 пак. два рази на день протягом 3-5 днів, також за призначенням лікаря.

    3. Пробіотики призначаються лікарем та приймаються не менше ніж 21 день. Пробіотики слід приймати за 2-3 години до прийому антибіотиків або після.

    Цей текст є інформативним і ні в якому разі не повинен вас спонукати до прийому цих або інших препаратів. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, тому приймайте ці та інші препарати тільки по рекомендації лікаря!

  • Яка вартість імплантації « все на чотирьох» або “все на шістьох”?

    Швидку відповідь Ви можете отримати звернувшись до адміністратора нашої клініки по телефону або написавши нам в чат, але адміністратор поставить Вам декілька питань, які допоможуть йому сказати ціну за певний вид роботи. А саме важлива інформація:
    1. Проблема на верхній чи на нижній щелепі?
    2.Скільки зубів та в якому стані збереглося на певній щелепі?
    3.Яка вас цікавить система імплантації (компанія, виробник імплантатів)? Це важливо, бо всі вони відрізняються за ціною.
    4.В ідеалі Ви як пацієнт, повинні надіслати нам на ел. адресу свою комп’ютерну томографію

  • Доброго дня, чи можна записатися до вас на прийом для отримання довідки від стоматолога для допуску до операції?

    Так, звичайно, ви можете отримати довідку про стан ваших зубів у нашого спеціаліста.

  • Тимчасова пломба випала одразу після виходу від лікаря. Чи норма це?

    Коли випадає пломба в той самий день, що й лікування – це точно не норма, радше проблема. Можливо лікар не попередив, що це тимчасова пломба або якась інша причина цього. У будь-якому випадку потрібно переставити пломбу.

  • Чи змінюється з часом колір вінірів?

    Вініри виготовлені переважно зі склокераміки, у відполірованому вигляді до них не чіпляються жодні бактерії, які накопичують у собі барвники, які потрапляють під час вживання їжі. Якщо бактерії все ж таки знаходяться на вінірі, то вони швидко та легко змиваються при гігієнічних процедурах. Саме тому вініри не змінюють колір так як композитні реставрації або свої зуби, але це не означає, що їх не потрібно чистити. Гігієну вінірів потрібно підтримувати так само, як і зубів, на яких вінірів нема.

  • Чи потрібно під вінір прибирати нерв в зубі та пломбувати канали?

    В деяких випадках для виготовлення вініру лікарю навіть не доводиться препарувати зуби, а достатньо просто відполірувати гострі краї. Зазвичай, у 95% випадків, під вініром залишається живий зуб. Фіксуючи вінір на зуб, ми захищаємо його від зовнішніх факторів, таких як: кислоти та барвники в продуктах харчування, стертість своїх зубів та вплив фізичних факторів. Звичайно, змінена більш досконала форма та світліший колір зубів після встановлення вінірів в рази збільшують естетичний ефект. На вже депульповані зуби, в яких немає нервів, а канали запломбовані, вініри встановлюються так само, як і на живі зуби з нервами.

  • Яка коронка краща?

    Слід зазначити основні види коронок, які відрізняються за методом виготовлення та матеріалами, які використовуються для їх видалення. Металокерамічна коронка виконана з литого металевого ковпачка та нанесеною й запеченою керамічною масою на нього (в наслідок того, що литво не дуже точний метод в порівнянні з більш сучасними, ця коронка останнім часом втратила свою популярність). Цирконієва коронка виконана з фрезерованого диоксиду цирконія (білий матеріал , який дуже міцний та здебільшого підходить для коронок бокових зубів). Е-max коронка-виконана з фрезерованої або пресованої склокераміки, на яку наносять керамічну масу (використовується такий тип коронок в естетичних зонах посмішки). Є ще різні комбінації між цими матеріалами, які може використовувати лікар для досягнення найкращого результату. Саме з цієї причини немає універсальної коронки, є показання або протипоказання до її виготовлення та встановлення.

  • Що робити, якщо немає зубів або залишилось лише декілька?

    При повній або майже повній (залишилось 1-4 зуба) відсутності зубів, з яких не всі ідеальні: мають старі коронки, карієс, старі пломби, проблеми в кореневих каналах на верхній або нижній щелепі. Стоматологи зазвичай рекомендують встановлення чотирьох, п’яти або шести імплантатів та фіксацію на них протеза, який не знімається та відновлює всі зуби на щелепі. Це дозволяє забезпечити функцію жування та відновлює естетичний вигляд пацієнта. Ця маніпуляція називається All on 4,5,6, тобто
    все на 4,5,6 імплантатах.

  • Скільки потрібно носити брекети?

    Все залежить від складності та проблематики з прикусом пацієнта. Лікування брекет системами займає від 6 міс. до 2 років. Також має значення який вид брекетів використовується. Насправді, швидко вирівнювати зубки за допомогою брекетів технічно можливо, але є закладені в кожній людині фізіологічні процеси які не можна порушувати, тому що це може призвести до негативних наслідків аж до випадіння зуба.

  • За який час можна встановити коронку?

    Зазвичай, класичний метод займає 7-10 днів. Це візит пацієнта, якому лікар проводить підготовку зуба, знімає відбиток на коронку та передає його зубному техніку, який протягом 5-7 днів її виготовляє. Після чого лікар приміряє та фіксує коронку. В нашій клініці існує сучасна технологія німецької компанії Sirona під назвою CEREC, яка дозволяє зробити постійну коронку на зуб або імплантат за 3-4 години. В даному випадку лікар не знімає фізично відбитки з зуба, а сканує 3Dсканером зуб на який потрібна коронка. Потім лікар моделює на комп’ютері форму та анатомічну будову зуба, а фрезерний апарат вирізає цю 3D модель. Далі проходять технічні етапи запікання, глазурування та розфарбування коронки. Фіксація цієї коронки відбувається в цей же ж день.

  • Чи боляче видаляти зуб?

    Лікар завжди використовує місцеву анестезію та турботливе ставлення до пацієнта. Видалення, зазвичай, відбувається безболісно окрім тих випадків коли пацієнт довгий час терпить біль приймає купу знеболювальних, а потім все одно звертається до стоматолога. В таких випадках анестезій, зазвичай, потрібно більше, бо запалення вже охопило більшу ділянку на місці зуба.

  • Чи є гарантія на імплантат?

    Так, на всі імплантати наша клініка дає гарантію 1 рік. Винятком є лише імплантат Straumann, на який сам виробник дає пожиттеву гарантію.

  • Чи можна на імплантат в день імплантації поставити тимчасовий зуб?

    Так, якщо встановлений імплантат закріплений в кістці достатньо міцно, тоді можна ставити на імплантат тимчасову коронку в той самий день. Якщо ж ні, тимчасова коронка може призвести до відторгнення імплантату, перенавантаживши його.

  • Чи можна встановити імплантат зразу після видалення зуба?

    Можна встановити імплантат після видалення тільки тоді, коли є достатній рівень Вашої кістки. Якщо кістки недостатньо для встановлення імплантату, потрібна додаткова маніпуляція, наприклад кісткова пластика або синус-ліфтинг.

  • Чи буду відчувати біль під час та після імплантації?

    Під час встановлення імплантату використовується місцеве знеболення, тому Ви болю не відчуваєте. Після встановлення імплантату Ви приймаєте загальне знеболювальне, тому після імплантації болю взагалі не відзначає 60% пацієнтів, 20% злегка відчувають і 20% пацієнтів можуть відчути больові відчуття, які знімаються іншими препаратами. Потрібно лиш повідомити працівника нашої клініки про те, що вам болить для заміни знеболювального.

  • Який термін придатності вінірів?

    Встановлені вініри можуть слугувати від 7 до 20 років. Перше, що впливає на довговічність вінірів, – це правильно складений та виконаний план лікування. Тут важливо, щоб лікар провів всі необхідні діагностичні маніпуляції, які дозволять прийняти комплексне рішення, яке стосується правильного прикусу, водночас задовільнивши естетичні побажання пацієнта. Обов’язково лікар має дотриматися всіх технічних етапів підготовки зубів та встановлення вінірів. Від пацієнта залежить все інше, а саме: дотримання гігієни ротової порожнини та профогляди у лікаря хоча б раз на рік, що дозволить подовжити термін вінірів та, на потрібних етапах, завадити виникненню проблем в майбутньому.

  • Як довго триває встановлення вінірів?

    Потрібно в першу чергу сказати, що більшу частину часу займає діагностика та підготовка перед встановленням вінірів, враховуючи всі особливості пацієнта в поєднанні з технічними можливостями клініки. Зазвичай підготовка займає 3 візити. Перший візит складається з консультації, на якій лікар збирає всю необхідну інформацію та побажання пацієнта, знімає відбитки та сканує 3D сканером щелепи для того, щоб можна було на наступний візит презентувати пацієнту попередній проєкт майбутніх вінірів у цифровому форматі та на фізичній моделі. Другий візит включає в себе демонстрацію та узгодження з пацієнтом майбутніх вінірів, часто з корекціями. Третій візит – це підготовка зубів та зняття відбитків з щелеп, сканування 3D сканером зубів, виготовлення та фіксація тимчасових вінірів. Четвертий візит -це примірка та фіксація вінірів, яка відбувається за допомогою найсучасніших технологій. Час виконання роботи залежить від кількості вінірів. Зазвичай один вінір  встановлюється 20-30 хв.

  • Чи є встановлення вінірів болісним процесом?

    При встановленні вінірів лікар використовує місцеву анестезію, тому пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту. Часто вініри встановлюють під седацією, тобто пацієнт засинає, а прокинувшись вже має нову білосніжну посмішку.

  • Які курси цих процедур ви пропонуєте?

    Зазвичай ми проводимо Профілактичний курс: 4–5 процедур із періодичністю 1 раз на тиждень. І Терапевтичний курс: 8–10 процедур із періодичністю 1–2 рази на тиждень.

  • Чи безпечна процедура корбоксиотерапії?

    Неінвазивна карбокситерапія – ефективна атравматична методика догляду за шкірою будь-якого типу. Вона безпечна, безболісна і не має побічних ефектів та протипоказань.

  • Що таке комбінована чистка обличчя?

    Комбінована чистка обличчя – спеціальний комплекс процедур, який складається з ультразвукової (апаратної) та механічної (ручної) чистки обличчя. Середня тривалість процедури 90 хв.

  • Які переваги комбінованої чистки обличя?

    Дана процедура суттєво зменшує травматизацію шкіри. При цьому дозволяє набагато ретельніше очистити забиті пори. Також великим плюсом є доступна ціна.

  • Чи варто робити чистку обличчя вдома?

    Чистка обличчя повинна проводитись у абсолютно стерильних умовах, щоб унеможливити будь-які інфекційні чи бактеріальні зараження. На жаль, в житлових приміщеннях дотримання стерильних умов не можливе в принципі.

  • Які є протипоказання до проведення чистки обличчя?

    Вугрова хвороба;

    Підвищена температура;

    Алергія на компоненти препаратів;

    Онкологія;

  • Скільки потрібно сеансів карбокситерапії?

    Один сеанс карбокситерапії триває 45-60 хвилин. Втім, при складних випадках акне процедура може тривати до 120 хвилин.

  • Скільки триває карбокситерапія?

    Один сеанс карбокситерапії триває 45-60 хвилин. Втім, при складних випадках акне процедура може тривати до 120 хвилин.

  • Що вводять в губи при збільшенні губ (аугментації)?

    Філер на основі гіалуронової кислоти, що протягом 6-9 місяців розщепиться в організмі сам за допомогою ферменту організму – гіалуронідази

  • Чи можна при герпесі збільшувати губи

    Ні, потрібно пройти курс лікування, після чого завітати до нашого спеціаліста

  • Що робити якщо є схильність до герпесу?

    Пройти до і після процедури курс  протигерпесного препарату у вигляді таблеток.

  • Які протипоказання до збільшення губ? 

    Вагітність, лактація, інфекційні захворювання, онкологія, захворювання крові ( в т.ч. проблеми зі згортанням крові)

  • Що може виникнути після процедури збільшення губ?

    Синячки, набряк, асиметрія – в перші дні є абсолютно нормально, остаточний результат можна оцінити через 2 тижня

  • 1 мл препарату для збільшення губ-це багато? 

    Первинне збільшення губ не надасть ефекту “качечки”, не варто переживати. Препарат піде більше на зволоження і надання ефекту зацілованих губ

  • Мені 1 мл в губи це багато, можно поділитися з подругою порцією в шприці?

    Ні, навіть при заміні голки препарат усередині шприца вже не являється стерильним і велика вірогідність передачі інфекції між клієнтами

  • Темні плями під очима, синці – треба колоти філлер? 

    Ні, не завжди темні кола під очима вирішить філлер, часто, часто потрібно пройти комплексне обстеження у гастроентеролога та суміжних спеціалістів

  • Дрібні зморшки, нерівний тон обличчя , що робити? 

    Пілінги, дермальний стимулятор PRX T33, мезотерапія, карбокситерапія

  • Як часто можна робити чистку обличчя?

    В залежності від типу шкіри, в середньому раз 2-3 місяці

  • Що можно робити при пігментних плямах, постакне?

    Пілінги, мезотерапія це найпоширеніші процедури при пігментації та постакне

  • Чи можна колоти ботокс і губи за одну процедуру?

    Так, можна, але тільки лікар може приймати такі рішення.

  • Що таке сертифіковані препарати?

    Це ті препарати, що пройшли перевірку і отримали сертифікат якості в Україні, що означає безпека для вашого здоров‘я

  • Який препарат використовують для ботулінотерапії? 

    Використовуємо Ксеомін, Botox лише сертифіковані в Україні

  • Чи можна ін‘єкції вагітним чи жінкам з лактацією?

    Ні, вагітним жінкам та в період лактації будь – які ін’єкції робити не можна.

  • З якого віку можна робити ін‘єкції?

    Все індивідуально, насправді, але ін‘єкції можна робити з 18, або з 16 з дозволу батьків.

  • Чи змінюють, з часом, свій колір керамічні накладки, так само як пломби?

    Керамічні вкладки виконані переважно з склокераміки, в заполірованому вигляді до них не чіпляються жодні барвники, які можуть потрапити на них зі вживанням їжі. З часом керамічні вкладки не змінюють колір, на відміну від пломб, але це не означає що їх не потрібно чистити. Гігієну з встановленими вінірами потрібно підтримувати так само, як і з зубами на яких вінірів нема.

  • Чому накладки дорожчі за пломби, їх же теж потрібно міняти?

    Керамічні накладки “зношуються” набагато повільніше, ніж фотополімерні пломби. Керамічні накладки не змінюють колір з часом так, як це відбувається з пломбами. Якщо пломби бажано змінювати кожні 5-8 років, то керамічні накладки слугують 10-12 років. Відповідно, це дві абсолютно різні технології відновлення зуба, тому в цінових категоріях вони відрізняються також.

  • Чим керамічна вкладка краща за пломбу?

    За інструкцією, фотополімерну пломбу стоматолог може встановлювати тільки коли руйнування зуба не перевищують 30-40%. Якщо руйнування сягнули більше зазначеної норми, виробники, які десятками років тестують матеріали, рекомендують встановлювати вкладку. Звичайно, якщо зуб уражений більше ніж на 70%, за рекомендацією дослідницьких центрів, в такій ситуації потрібно встановлювати коронку. Бувають, звичайно, виключення з правил і це ми бачимо на власному досвіді, коли пацієнт каже, що в нього пломба стоїть вже понад 10 років і займає майже повністю всю коронкову частину. Зазвичай, коли ми знімаємо пломбу, зуб потрібно видаляти і ставити імплантат, бо під величезною пломбою часто ховається зсередини зруйнований зуб.

  • Болить зуб під пломбою, що робити?

    Звичайно, в першу чергу потрібно звернутися в стоматологічну клініку. Якщо цього не зробити, наслідком затягування часу може бути припухлість та накопичення гною в місці хворого зуба.

  • Що робити перед візитом до лікаря, коли випала пломба?

    Бажано утриматися від вживання твердої їжі. Спробувати не жувати на тій стороні, де випала пломба. Після їжі потрібно добре прополоскати рот водою і обов’язково почистити зуби.

  • Що таке фотополімерні пломби?

    Фотополімерні пломби зарекомендували себе вже десятки років в стоматологічній практиці лікарів усього світу. Водночас фотополімер – це найсучасніший матеріал для встановлення зубних пломб, найкращі з яких виготовляють в Японії, Німеччині та США. Саме ці фотополімери ми використовуємо в щоденній практиці при лікуванні карієсу зубів. Всі наші спеціалісти дотримуються усіх протоколів по встановленню пломб (препарування, протравлювання, бондування та встановлення пломби).

  • Чи може встановлений імплант та коронка служити все життя?

    При відповідному догляді та регулярному виконанні програми гігієни, яка індивідуально розробляється нами після імплантації, вони можуть слугувати впродовж всього життя, коронки можна змінити після 15-20 років служби.

  • Після установки імплантів доведеться ходити без зубів?

    Після імплантації Вам запропонують тимчасову коронку, яку з часом, коли імплант приживеться через 3-6 міс, тимчасову коронку замінять на постійну.

  • У чому відмінність наркозу від седації?

    Седація у стоматології та наркоз – це зовсім різні методи . Що стосується седації, то під нею пацієнти перебувають у легкій дрімоті або свідомості. Під час седації не порушена дихальна функція, пацієнт спокійно переносить будь-які маніпуляції. Зберігається нормальна частота серцевого ритму.

  • Чи є якісь протипоказання до медикаментозного сну (седації)?

    Так, існує низка протипоказань: вагітність, епілепсія, алергія на седативний препарат, застуда (закладеність носа), період загострення хронічного захворювання. Перед операцією наші пацієнти завжди проходять консультацію у штатного анестезіолога нашої клініки та здають аналізи, які потрібні для оцінки фізіологічного стану пацієнта, що дозволяє попередити та запобігти “несподіванок”, наприклад підвищення тиску та ін.

  • Чи можна не робити обстеження для седації?

    Ні, адже це Ваша безпека і наша якісна робота. Перед седацією ми повинні бути впевнені у Вашому здоров’ї, тому обов’язковою умовою є комплексне обстеження.

  • Чи є якийсь відновлювальний період після седації?

    Завдяки м’якому поступовому виходу зі стану глибокої дрімоти пацієнт швидко приходить до тями і може вести звичайний спосіб життя. За кермо ще декілька годин після седації сідати суворо заборонено!

  • Чи буде мені боляче в седації?

    Болю Ви не відчуваєте під час седації, вам вводиться також місцева анестезія, а будь-які неприємні відчуття ми побачимо на моніторі до якого під’єднаний пацієнт, та негайно відреагуємо на це.

  • Чи є обмеження за віком для седації?

    Обмежень за віком для седації немає. Седація проводиться пацієнтам будь-якого віку. Важливо, щоб був контрольований фізіологічний стан організму.

  • Чи безпечний медикаментозний сон?

    Безпека пацієнтів у нас на першому місці, тому перед введенням пацієнта в стан сну, йому проводиться комплекс обстежень та аналізів, а перед та в момент седації ми контролюємо всі життєві показники.

  • Чи можна замінити професійну чистку зубів відбілюючими зубними пастами?

    Після професійної чистки зубів на наступний день-так, звичайно можна і потрібно підтримувати гігієну ротової порожнини чистячи зуби в домашніх умовах за технікою, якої вас навчив лікар, а не реклама зубної пасти. Якщо на зубах вже є зубний камінь, полірувати його зубною щіткою вдома – марна трата часу. Окрім професійної чистки зубів, лікар може запропонувати вам відбілювання, що поліпшить колір ваших зубів за вашим бажанням.

  • Як часто потрібно робити чистку у стоматолога?

    Чистку потрібно проводити ,як мінімум, раз на півроку, проте, все залежить від того, як пацієнт слідкує за гігієною ротової порожнини між процедурами. Іноді достатньо і однієї чистки на рік, а іноді її варто проводити і раз на 3-4 місяці, особливо, якщо у пацієнта встановлені брекети або інші стоматологічні конструкції.

  • Чи можна робити професійну чистку зубів під час вагітності?

    Не можна, щоб лікар використовував ультразвук при професійній чистці вагітній жінці. Взагалі професійну гігієнічну чистку не просто можна, а й потрібно робити. Якщо у майбутньої мами буде запальний процес у ротовій порожнині або зубні камені, які провокують розмноження мікроорганізмів, тоді це набагато небезпечніше для здоров’я малюка.

  • Чи потрібно дотримуватися якихось рекомендацій після чистки?

    Так, рекомендується не вживати забарвлені продукти харчування (чай,кава), бо вони можуть забарвити поверхню зуба ( протягом доби). Бажано відмовитися від паління протягом 4-5 год.

  • Чи потрібно змінювати свою зубну щітку після гігієнічної чистки?

    Звичайно, щітку потрібно змінювати обов’язково після професійної чистки зубів. Лікар завжди порекомендує яка саме щітка буде підходити вам, зважаючи на ваші індивідуальні особливості.

  • Чи правда, що професійна чистка псує емаль?

    Навпаки. Після проведення професійної гігієни стоматолог обробляє емаль захисними засобами, тобто професійна чистка не псує, а захищає емаль.

  • Якщо болить зуб, що робити?

    Часто пацієнти думають, що біль в зубі пройде, тож чекають, доки біль стає просто нестерпним. Терпіння у пацієнтів зазвичай дуже багато, тому коли пацієнта вже везуть до стоматолога, спеціалісту завжди важче обстежувати, ставити діагноз та лікувати, ніж вирішити цю проблему на початковій стадії. Ми рекомендуємо хоча б перетелефонувати або написати нам у випадку, якщо у вас є, бодай, підозра на проблему з вашими зубами. Ви можете отримати первинні рекомендації та послідовність дій на випадок, коли щось станеться серйозніше. Будемо раді допомогти вам.

  • Якщо у мене немає нальоту, чи потрібна мені гігієна?

    Наліт на зубах може бути в тих місцях, де ви просто його не можете бачити. Якщо у вас ідеально чисті зуби, тоді звичайно чистка вам не потрібна, але це може на 100% підтвердити тільки лікар-стоматолог, провівши діагностику за допомогою спеціальних матеріалів та обладнання.

  • Чи потрібно дотримуватися якоїсь дієти після видалення?

    У перші 2-3 дні не варто вживати тверду та гарячу їжу або напої. Перша може травмувати місце видаленого зуба та пошкодити згусток. Через другі в тканинах ясен збільшується приплив крові, що може призвести до його відторгнення та розвитку запального процесу.

  • Що таке Prf – мембрана і чи роблять її у вас?

    Prf – мембрана це відцентрифугований в центрифузі згусток переважно з тромбоцитів з високим рівнем фібрину, який має дуже широкий спектр застосування, від кісткових пластик до м’якотканинних операцій. Технічно як це відбувається: медсестра набирає кров з вени пацієнта в колбу та потім розміщує в центрифугу, через декілька хвилин Prf готова.

  • Чим звичайне видалення зубів відрізняється від складного?

    Звичайне видалення – це коли зуб лікар дістає протягом хвилини-двох. Якщо зуб знаходиться в незручному місці(останні зуби), або в зубі були запломбовані кореневі канали резерцин-формаліновою пастою(що значно ускладнює видалення), чи є певні анатомічні особливості розташування та форми коренів зубів(корені в формі крючків або булавовидні корені), в таких випадках видалення може зайняти більше часу. Найголовніше, що який би не був зуб на видалення, лікар який його буде видаляти має бути професіоналом з досвідом, який дозволить йому вирішити будь-яку ситуацію.

  • Чи накладає лікар шви після видалення зуба?

    Шви накладає лікар лише тоді, коли це дійсно потрібно. Є ситуації, коли, не наклавши шви, можна отримати ускладнення, які подовжують процес загоєння після маніпуляції.

  • Чи довго відбувається видалення?

    Чим більше маніпуляцій, рухів, технік, інструментів, матеріалів використав лікар, тим більше займає часу процес видалення зуба. Вагому роль відіграє доступ до зуба який може бути не видно без допоміжних засобів (дзеркальце стоматологічне). Особливості кісткової, слизової тканини та тканин зуба у кожного пацієнта можуть відрізнятися, що в свою чергу теж може ускладнити процес видалення та подовжити час процедури. Просте видалення (1-5 хв.) , видалення середньої важкості (5-30 хв.), складне видалення
    (30 хв.-2 години).

  • Чи довго болітиме місце видаленого зуба?

    Є перелік факторів, які можуть вплинути на час та інтенсивність болю видаленого зуба. Якщо Ви видаляли зуб вже з запаленням, то це може призвести до більш помітних больових відчуттів після видалення. Складність видалення також може повпливати на час загоєння та больові відчуття після нього. Чутливість пацієнта до больових відчуттів також індивідуальна, тому больовий поріг теж має величезне значення. Отож, біль після видалення має бути відсутній, бо призначені лікарем знеболювальні препарати мають повністю його нейтралізувати.

  • Коли можна встановлювати постійну пломбу після лікування каналів?

    Рішення щодо встановлення пломби після лікування кореневих каналів приймає лікар-стоматолог. Бувають індивідуальні ситуації і пломба може бути встановлена одразу після пломбування кореневих каналів, або, навпаки, через два тижні після.

  • Коли можна почати їсти після стоматологічних процедур?

    Майже після усіх стоматологічних маніпуляцій можна вживати їжу вже через 30 хв., окрім видалення, імплантації, кісткової пластики, синус-ліфтинга або будь якої хірургічної маніпуляції. Після вищезазначених процедур час збільшується до 2-х годин. Вкрай важливо після подібних маніпуляцій обмежити себе у вживанні гарячої їжі.

  • Наскільки болюча процедура по пломбування кореневих каналів?

    Дана процедура виконується під анестезією, тому пацієнти не відчувають ні болю, ні дискомфорту.

  • Що робити, якщо після пломбування каналів болить зуб?

    Потрібно звернутися до лікаря. Після пломбування кореневих каналів пацієнт може відчувати зуб двох тижнів, все залежить від кількості каналів, їх анатомії та ще декількох десятків причин, про які вам може розповісти спеціаліст нашої клініки.

  • Навіщо необхідне повторне лікування каналів?

    Повторне лікування потрібно тільки в тому випадку, коли інфекційний процес знаходиться за межами кореневих каналів (в навколишньому корені зуба кістки) і попереднє лікування не дало результатів. Такий процес називається періодонтит, іноді він може протікати безсимптомно, не турбуючи пацієнта.

  • Чи буде колір коронки відрізнятися від кольору моїх зубів?

    Сучасні матеріали бездоганно повторюють природний колір зубів пацієнта. Лікар завжди визначає колір майбутньої реставрації перед препаруванням. Лікар використовує діагностичні методи, наприклад розколірка, фотопротокол та інші.

  • Яка гарантія на коронку?

    Гарантія на коронку в нашій клініці надається в залежності від матеріалів, з яких вона була виготовлена. На метало-керамічну коронку гарантія 6 міс. На цирконієву фрезеровану коронку з нанесенням кераміки або повноанатомічну гарантія надається 1 рік. На коронку виготовлену за допомогою німецької системи CEREC гарантія триває протягом двох років. На пластмасові, тимчасові коронки гарантія 1 міс.

  • Чи необхідний особливий догляд за коронками?

    За коронками з будь-якого матеріалу потрібно доглядати як за своїми зубами та дотримуватись загальних правил гігієни, окрім випадків, коли є певні особливості, за яких лікар може рекомендувати додаткові гігієнічні засоби, зокрема йоржики різноманітних розмірів та форм, іригатори з індивідуальними налаштуваннями та індивідуальним графіком професійної гігієни у лікаря терапевта.

  • Чи боляче встановлювати коронку?

    Є два концептуальних встановлення коронок: Коронка на імплантаті та коронка на своєму зубі.

    При встановленні коронки на імплантаті завжди йде тиск на навколишню слизову оболонку що в свою чергу може призвести до больових відчуттів, але в таких випадках лікар використовує анестезію, тож встановлення коронки проходить комфортно. При встановленні коронки на свій зуб слід зауважити, що зуб живий(має нерв) або ж не живий(запломбовані канали). Фіксація коронки на живому зубі завжди відбувається під місцевою анестезією, тому болю пацієнт не відчуває, коли зуб не живий(запломбовані канали) анестезія зазвичай не потрібна і коронка фіксується безболісно.

  • Чи потрібно під коронку прибирати нерв в зубі та пломбувати канали?

    Стара школа стоматології в Україні, яка сформувалася в 90-х роках, тотально пропагувала забирати нерв з зуба перед встановленням коронки. Це було спричинено здебільшого тим, що стоматологічне обладнання для обробки зуба під коронку того часу не мало якісного водного охолодження, зуб перегрівався та нерв в середині гинув, що в свою чергу призводило до нестерпного болю пацієнта і вже по гострій необхідності лікування кореневих каналів. Тому масово всі лікарі, хто виготовляли коронки рекомендували спочатку видалити нерви з усіх зубів. Вже більше десяти років обладнання в нашій клініці відповідає світовим стандартам, що дозволяє препарувати зуб під коронку чи вінір не знищуючи нерв в ньому. Якщо зуб не має інфекційних запальних процесів, він завжди залишається живим під коронкою.

  • Як часто потрібно з’являтись у клініці для огляду, якщо в мене вже нема проблем з зубами?

    Як часто потрібно з’являтись в клініку після повної санації вам порекомендує лише Ваш лікар, існує багато факторів, які можуть на це вплинути. Зазвичай це від 3 міс. до 1 року.

  • Скільки разів потрібно буде прийти в клініку, щоб вийти з готовими зубами?

    Скільки потрібно візитів до стоматолога, коштів та взагалі часу Ви зможете дізнатись лише після того, як наші спеціалісти проведуть комплексне діагностичне обстеження та складуть план лікування. Якщо цього не зробити, а просто почати щось лікувати, то вийде так, що на кожному прийомі стоматолога у вас буде щоразу нова інформація від лікаря.

  • Мені потрібно буде знімати зуби чи вони будуть прикріплені до імплантів?

    Є 2 системи фіксації. Перша – це встановлення імплантів на абатменти в вигляді кульок, на них пацієнт сам одягає та знімає протез, це умовно знімний варіант. Він дешевший по вартості. Другий варіант – імпланти встановлюються мультиюніти, які фіксують протез щільно до ясен. Такий протез не знімається, його може зняти тільки лікар в умовах стоматологічного кабінету. Такий варіант дорожчий, але зручніший у буденному житті.

  • Скільки потрібно буде ходити з тимчасовими коронками перед встановленням постійних коронок?

    Скільки ходити з тимчасовими коронками залежить від того коронки це на імплантаті чи на своїх зубах, це поодинокі коронки чи мостики які складаються з декількох штучних зубів підряд. Зазвичай носіння тимчасових коронок займає від одного дня до 8 місяців.

  • Які препарати необхідно приймати після імплантації?

    Як відбувається протокол медикаментозної підтримки для кращого загоєння місця імплантації.
    1. Призначаються антибіотики Аугментин  875 (або інший антибіотик амоксіциклінового ряду за призначенням лікаря) по 1 таб. два рази на день впродовж мінімум 7 днів. Першу таблетку пацієнт приймає ввечері перед операцією. Завжди препарати цього типу потрібно приймати на початку прийому їжі.

    2.НПВС наприклад в вигляді Німесілу по 1пак. два рази на день протягом 3-5 днів також за призначенням лікаря.

    3. Пробіотики призначаються лікарем та приймаються не менше ніж 21 день. Пробіотики слід приймати за 2-3 години до прийому антибіотиків або після.

    Цей текст є інформативним і ні в якому разі не повинен Вас спонукати до прийому цих або інших препаратів. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, тому приймайте ці та інші препарати тільки по рекомендації лікаря!

  • За скільки часу можна встановити імплант?

    За умов достатнього рівня кістки спеціаліст нашої клініки встановлює один імплантат протягом 20-40 хвилин, в залежності від місця розташування та виду імплантату.

  • Чи псують брекети зуби?

    Так, але тільки при одній умові: коли пацієнт не дотримується рекомендацій лікаря та не підтримує належну гігієну ротової порожнини. Якщо ж пацієнт відвідує клініку в зазначений лікарем час, виконує всі призначення, рекомендації, відвідує раз на три місяці лікаря для проведення професійної чистки зубів та підтримує належну гігієну, використовуючи гігієнічні інструменти, які дозволяють підтримувати ротову порожнину в чистоті, то брекети ні в якому разі не зможуть зашкодити вашим зубам.

  • Чи обов’язково видаляти зуби мудрості перед встановленням брекетів?

    Зазвичай ортодонт встановлює брекети пацієнту, коли в нього зуби розташовані не рівно в зубному ряді. Саме це стає причиною того, що дуже часто потрібно видалити зуби мудрості, щоб з’явилося більше місця для інших зубів та врегулювати правильно прикус.

  • Правда що ретейнери потрібно постійно носити після брекетів?

    Ортодонт завжди рекомендує носити ретейнер мініму пять років, хороший ортодонт рекомендує носити ретейнер все життя. З нашого досвіду на практиці в складних ортодонтичних випадках зуби можуть не повністю але повертатися в старе положення після зняття брекетів навіт якщо пацієнт 10 років носив ретейнер. Тому ретейнер особливо при складних ортодонтичних кейсах краще носити більше 10 років.

  • Мені 30+ чи не пізно мені вже ставити брекети?

    Брекети ставити ніколи не пізно, переміщаються зуби однаково в будь-якому віці, є нюанси з ретенцією (утримуванням результату) з віком необхідно якомога довше носити ретейнери (знову-таки все індивідуально).

  • В чому різниця між металевими брекетами та естетичними?

    Брекети відрізняються зовнішнім виглядом і матеріалом з якого виготовлені, працюють однаково швидко, але в естетичних міцність менше, в процесі лікування може знадобитися заміна брекета (або декількох).

  • Що буде, якщо зуб з вініром заболить?

    Якщо так станеться, що зуб під вініром почне боліти, потрібно негайно звернутися до нашої клініки, щоб лікар на прийомі визначив причину. В будь-якому випадку ви отримаєте допомогу і Ваша проблема буде вирішена.

  • Чи може під вініром виникнути карієс?

    Якщо говорити про вторинний карієс під вініром, то найголовніше – це цемент, на який вінір фіксується, а точніше його товщина, яка не повинна перевищувати 80 мк. Та, звичайно ж, сама фіксація на цемент має бути виконана по протоколу виробника. Друге, але не менш важливе, – це гігієна ротової порожнини, слід нагадати що в роті завжди волого, тож цемент, на який фіксується вінір, постійно покривається шаром мікроорганізмів, які так і бажають закріпитися в ньому, бо це забезпечить їх життєдіяльність. Щоб закріпитися, різні мікроорганізми виділяють безліч хімічних сполук, основною функцією яких є руйнація поверхні та створення пор в яких можна буде жити. Саме тому, підтримуючи якісну гігієну, рекомендовану нашим спеціалістом, ви будете щоразу змивати мікроорганізми, не даючи їм жодної такої можливості, а цемент, на який був зафіксований вінір, не буде зруйнований, тому і вторинного карієсу бути не може.

  • Чи багато потрібно сточувати свій зуб для встановлення вінір?

    Чому взагалі зуб потрібно спилювати?

    1. Зуб має уражені ділянки, такі як карієс, тріщини з пігментацією (потемнінням), карієс разом зі старими пломбами.
    2. Наприклад є сколи зуба, стертість, травми,  що призвели до гострих кутів на зубі, що в свою чергу не дозволятимуть в майбутньому зафіксувати вінір або якщо вінір і буде зафіксований, то буде слабке місце недостатньої товщини, що може призвести до його руйнації.
    3. Якщо зуби стоять дуже щільно, то між ними потрібно зняти шар емалі для того, щоб вінір виглядав естетично та не було видно лінію переходу між вініром та своїм зубом
    4. Якщо зуби стоять не рівно в зубній дузі і якось випинаються, а пацієнт відмовляється від брекетів які поставили б зубки рівно, лікарю потрібно буде спиляти ті частини зуба, що випинаються з зубної дуги для того, щоб зробити рівні зуби за допомогою вінірів.
    5. Коли пацієнт бажає дуже білі, хоча перед встановленням має жовті зуби, лікарю потрібно буде зняти шар зубів трішки більше ніж зазвичай для того, щоб перекрити колір на набагато світліший.

Поставте запитання нашим спеціалістам

    Надсилаючи питання, Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
    Запис на консультацію






      Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

      Замовити зворотній дзвінок



        Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

        Написати