ЯКИМ КОРОНКАМ НАДАВАТИ ПЕРЕВАГУ : E-MAX ЧИ ЦИРКОНІЄВИМ ?

ЯКИМ КОРОНКАМ НАДАВАТИ ПЕРЕВАГУ : E-MAX ЧИ ЦИРКОНІЄВИМ ?


Останнім часом серед пацієнтів та стоматологів з’явилися суперечки щодо двох видів протезування: безметаловими коронками E-max або звичними цирконієвими. Вони здобули заслужену повагу серед більшості шанувальників. Але в кожного методу протезування є сильні та слабкі сторони. Пропонуємо вам інформацію, яка допоможе зберегти ваше здоров’я.

 

У чому колосальна різниця між двома видами найпопулярніших зубних коронок? Для початку потрібно відзначити, що цирконієві та E-max коронки – сильні суперники. Основною особливістю та перевагою одночасно цирконієвих коронок та коронок Е-max є те, що до їх складу не входять металеві сплави, що робить їх вельми біологічними. Вартість на обидва вироби майже однакова, їх також поєднує:

–        чудова естетика;

–        безпека;

–        тривалий термін експлуатації.

Деякі відмінності все ж таки присутні, зокрема у технології виготовлення. Спробуємо розібратися у відмінностях між цими ортопедичними конструкціями.

Матеріал цирконієві коронки виконаний з діоксиду цирконію – матеріалу, що використовуються в ортопедичній стоматології вже близько 10-15 років.

У свою чергу, коронки Е-max виконані з дисилікату літію. Дана конструкція- це пресована кераміка, в якій містяться кристали лейциту, саме тому вона має високу міцність. Це дозволяє впоратись з великими навантаженнями, що випадають на жувальні зуби.

Конструкції із цирконію виготовляються у лабораторії за технологією комп’ютерного моделювання CAD/CAM, відцифровуючи відбитки (зліпки) зуба. Виробництво керамічних коронок відбувається методом пресованого лиття (IPS e.max). Ортопедичні конструкції, виконані таким чином, набагато міцніші, саме тому їх успішно застосовують для реставрації жувальних зубів.

Безпека для пацієнта

Головною перевагою матеріалів, що використовуються для виготовлення коронок як з пресованої кераміки, так і з діоксиду цирконію, є біосумісність або гіпоалергенні властивості матеріалів. Це важлива перевага,бо людям, які страждають на алергічні реакції на металеві сплави, дуже складно проводити ортопедичні роботи.

Естетичні функції

Сьогодні коронки E-maх з діоксиду цирконію мають максимальну естетичність та природність у порівнянні з іншими видами протезування. Вони ідеально імітують природний зуб, вдало поєднуючи у собі естетичні та функціональні властивості. Такі безметалові коронки, на відміну від металевих конструкцій, не змінюють з часом свій колір. Через відсутність металевого каркаса немає змін ясен (почервоніння чи темного обідка).

Надійність та довговічність

Вчені стоматологічного факультету Університету Нью-Йорку провели циклічний тест на втому протезів. Згідно з отриманими результатами з’ясувалося, що ортопедичні коронки Е-max є найбільш довговічними, порівняно з ортопедичними апаратами з цирконію. Пресована кераміка успішно пройшла всі випробування. Для порівняння, протестовані пресовані e.max коронки витримали близько 1 млн. циклів, а 50% фанерованих цирконієвих виробів витримали лише 100 тис. циклів. Хоча вчені зробили висновок, що два види протезів відмінно справляються з навантаженням на жувальні зуби, але, щодо переломів або сколів, конструкції Е-max набагато надійніші за апарати з оксиду цирконію.

 

Запис на консультацію


    Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних

    Замовити зворотній дзвінок      Записуючись на прийом ви даєте згоду на обробку своїх даних